خدمات قالیشویی در شهرک راه آهن

منتشرشده توسط hamed در تاریخ

قالیشویی در شهرک راه آهن

قالیشویی در شهرک راه آهن

فرش یکی از اجزای اصلی در منزل ایرانی ها محسوب می شود و استفاده از آن در فرهنگ ایرانی به گذشته های دور می رسد. فرش نیز مانند سایر وسایل منزل علاوه بر نظافت و جاروی روزانه بایستی سالی یک مرتبه شسته شود تا هرگونه آلودگی و یا آثار لک و چربی از روی آن پاک گردد که برای انجام این فرایند بایستی به قالیشویی های معتبر مراجعه کنید.

در این مقاله قصد داریم به بررسی قالیشویی در شهرک راه آهن بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم دعوت می کنم با ما همراه باشید.

قالیشویی معتبر در شهرک راه آهن

ویژگی های یک قالیشویی معتبر در شهرک راه آهن

بهترین زمان برای شستشوی فرش از اول بهار تا اواخر تابستان است زیرا در این ایام از سال می توان از آفتاب برای خشک شدن طبیعی و ضدعفونی فرش ها استفاده کرد همچنین شکستگی فرش که یکی از نگرانی های مشتریان در زمان ارسال فرش به قالیشویی در شهرک راه آهن است پیش نخواهد آمد.

شستشوی فرش در قالیشویی راه آهن به صورت مکانیزه و با استفاده از مواد شوینده استاندارد انجام می شود در نتیجه دقت کار نیز افزایش پیدا می کند و این امر از هرگونه آسیب احتمالی به فرش نیز جلوگیری به عمل می آورد مگر در مورادی که فرش کهنه بوده و یا اینکه پوسیده باشد که در چنین موردی قبل از هرگونه اقدامی با مشتری تماس گرفته می شود و در صورت صدور اجازه فرایند شسشتو با احتیاط کامل انجام می گیرد.

قالیشویی در شهرک راه آهن شستشوی فرش های ماشینی و دستباف را به صورت جداگانه انجام می دهد زیرا روندکار به دلیل جنس الیاف آن ها با هم فرق دارد به عنوان مثال در فرش های دستباف به دلیل حساس بون الیاف و همچنین طبیعی بودن رنگ امکان پس دادن رنگ در وجود دارد لذا بایستی از شوینده های گیاهی استاندارد و همچنین دستگاه های مخصوص برای شستشوی آن ها استفاده شود .

زمان تحویل فرش ها در قالیشویی شهرک راه آهن

در این مرکز خدماتی قالیشویی زمان دریافت فرش از مشتری تا زمان تحویل آن در محل تنها 48 ساعت به طول می انجامد همچنین لازم است که بدانید در این مرکز قالیشویی در شهرک راه آهن شستشو براساس شئونات مذهبی انجام می شود و برای این منظور از آب چاه و آب کر استفاده می گردد و بدین ترتیب در مصرف آب شهری نیز صرفه جویی خواهد شد.

برای طولانی تر شدن عمر مفید فرش در صورتی که هر نوع موادی روی آن ریخته شد بلافاصله برای تمیز کردن آن اقدام کنید توجه داشته باشید در چنین شرایطی از دستمال نمدار استفاده کنید و از ریختن آب بر روی فرش خودداری نمایید .

خبر خوب! شعبه قالیشویی در کن و کوهسار تهران راه افتاد

از دیگر ویژگی های یک مرکز قالیشویی معتبر استفاده از سرویس حمل و نقل برای دریافت و تحویل فرش در محل می باشد این امر موجب می شود تا این مرکز قالیشویی به عنوان اولین انتخاب اکثریت مشتریان برای شستشوی فرش باشد.

نکات مهم برای شستشوی فرش در قالیشویی در شهرک راه آهن

در گذشته شستشوی فرش به صورت دستی و در حیاط منازل انجام می شد و برای خشک کردن نیز آن را بر روی پشت بام پهن می کردند که فرایند انجام آن بسیار سخت و دشوار بود اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن دستگاه های اتوماتیک قالیشویی از یک طرف و همچنین آپارتمانی شدن منازل در شهرهای بزرگ از سوی دیگر موجب شده تا اکثریت افراد برای شستن فرش های منزل خود با قالیشویی در شهرک راه آهن تماس گرفته و انجام این فرایند را به آنان بسپارند .

اما نکته ای که درباره فرش باید بدانید این است که شستشوی بیش از حد آن کار عاقلانه ای نبوده و ممکن است موجب پوسیدگی شود به خصوص فرش های دستباف که تار و پود بسیار حساسی دارند، لذا توصیه می کنیم که انجام این فرایند را سالانه یک مرتبه انجام دهید و در طول سال می توانید با استفاده از جارو برقی گرد و غبار فرش را بگیرید و برای نظافت بیشتر از شامپوهای مخصوص فرش استفاده کنید و با این کار نه تنها هر گونه لک و آلودگی های سطحی از فرش پاک می شود بلکه جلوه درخشانی نیز به آن می بخشد .

یک قالیشویی معتبر از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های مخصوص فرش های ماشینی و دستباف بهره مند می باشد همچنین فرایند خشک کردن فرش نیز با دستگاه انجام می شود ، لذا می توان گفت که بهترین مرکز قالیشویی در شهرک غرب تمام فرایند شستشو و خشک کردن را به صورت کاملا مکانیزه انجام می دهد بهره مندی از این امکانات موجب می شود تا در هر فصل و زمانی از سال بتوانید فرش را به قالیشویی بسپارید و بعد از گذشت چند روز فرش را تمیز و کاملا خشک و بدون هیچگونه رطوبتی در محل تحویل بگیرید.

مهم ترین نکته در انتخاب قالیشویی شهرک راه آهن

از دیگر نکات مهم درمورد قالیشویی در شهرک راه آهن برای شستشوی فرش، هزینه دریافتی در ارائه خدمات است که معمولا برای این منظور قیمت را براساس متر مربع محاسبه می کنند. توجه داشته باشید که قیمت تعیین شده از سوی اتحادیه هر شش ماه یک مرتبه به مراکز قالیشویی در شهرک راه آهن اعلام می شود اما برخی از فرش ها به دلیل ارزش مادی و نفیس بودن که باید شستشو با دقت بیشتری انجام شود و نیازمند خدمات اضافی می باشد لذا قمیت به توافق طرفین تعیین خواهد شد .

قالیشویی مجاز در شهرک راه آهن

مجاز بودن قالیشویی در شهرک راه آهن به این معنا است که مجوز لازم برای ارائه خدمات را از صنف قالیشویی دریافت کرده باشد لذا در صورتی که در زمان شستشوی و یا انجام دیگر خدمات صدمه ای به فرش وارد شود قالیشویی موظف است که خسارت آن را پرداخت کند همچنین برای فرش های گران قیمت و نفیس نیز عاقلانه ترین کار این است که برای شستشو آن را به قالیشویی های مجاز بسپارید زیرا این مراکز در زمان دریافت فرش به مشتری ضمانت نامه ارائه می دهند و این امر می تواند موجب جلب اطمینان مشتریان شود.

دسته‌ها: مقالات

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *