قالیشویی شهرک غرب ، فرآیند شستشوی دستی فرش در خانه نیاز به تجربه و حوصله دارد، اما می تواند با انرا با موفقیت انجام داد. مواد و محصولاتی که برای شستن فرش استفاده می شود. بسیار ساده و ابتدایی بوده و بیشتر آن ها در هر خانه ای وجود دارد. یک سطل، یک قلم مو با موهای نرم که طول آن نباید بیشتر از سه سانتی متر باشد (از الیاف طبیعی)، صابون یا شامپو فرش مخصوص بدون هیچ عنصر اسیدی. هرگز فرش های دستبافت گرانقیمت، ابریشم و فرش هایی که رنگ آنها ثابت نیست را در خانه نشویید. اینها باید به مراکز قالیشویی حرفه ای همچون قالیشویی شهرک غرب برده شوند. آنها مجهز به دستگاهای اتوماتیک برای گردگیری فرش ها هستند. شرکت قالیشویی شهرک غرب شستشو و خشک کردن فرش با امکانات مدرن و مکانیکی مخصوص انجام میدهد.

نحوه شستن فرش در منزل

در فرآیند شستشوی فرش، اولین مرحله این است که یک فنجان شامپو را با ده فنجان آب گرم یا ولرم مخلوط کنید. برای جلوگیری از پخش شدن رنگ ها بهتر است دو قاشق سرکه سفید طبیعی به آن اضافه کنید. پس از تهیه محلول، فرش را روی سطحی سفت، صاف و خشک، یعنی روی تراس، بالکن، به صورتی که پرز فرش به سمت بالا باشد، قرار دهید. برس را در محلول شامپو فرو کنید. از یک گوشه شروع کنید و به تدریج به سمت بالا و پایین به داخل پرز حرکت کنید تا زمانی که تمام فرش به طور کامل تمیز شود.

سعی کنید به شدت مسواک نزنید زیرا این عمل به فرش آسیب جدی می زند. هرگز فرش را در محلول خیس نکنید یا فرو نکنید زیرا خیس شدن بیش از حد ممکن است به فونداسیون صدمه بزند و پوسیده شود. نیازی به خیس کردن و تمیز کردن پشت، تار و پود فرش نیست، زیرا این قسمت در معرض کثیفی مانند پرز قرار نمی گیرد.

پس از فرآیند شستشو، باید از یک برس استفاده شود تا پودر شامپو و کثیفی باقی مانده را به دقت پاک کنید. فرش را با آب ولرم کاملاً تمیز کرده و به آرامی در جهت پرز برس بکشید. سپس اگر آب و هوا اجازه دهد، می توان فرش را با نهایت احتیاط در هوای آزاد بیرون آورد. نور خورشید بهترین وسیله برای خشک کردن فرش است به شرطی که قوی نباشد در غیر این صورت باعث محو شدن رنگ آن می شود. جهت راهنمایی و مشاوره بیشتر تماس بگیرید.

نحوه شستشو فرش ها در هوای بارانی

در هوای بارانی و مرطوب توصیه می‌شود فرش را در خانه روی یک قاب چوبی مخصوص که جریان هوا در آن نفوذ می‌کند و عملیات خشک‌کردن را تسهیل می‌کند، خشک کنید و در نتیجه هیچ رطوبتی باقی نمی‌ماند. از خشک کردن فرش روی چمن خودداری کنید زیرا رطوبت موجود در چمن ممکن است به فونداسیون، تار و پود آسیب جدی وارد کند. به هیچ وجه فرش ها را نزدیک شومینه های حرارتی مستقیم، اجاق گاز، رادیاتورها و کف هایی که لوله های آب گرم از زیر آن عبور می کنند، قرار ندهید. گرمای شدید به الیاف و روغن های پشم آسیب می زند و خشک می شود و درخشندگی آن را از دست می دهد و آن را شکننده می کند.

بعد از اینکه دو طرف فرش کاملا خشک شد و وقتی با دست لمس شد تارها و پودها نرم شدند، می توان آن را به آرامی در جای قبلی خود قرار داد. هنگامی که فرش هنوز مرطوب است هرگز نباید آن را تا کرد زیرا رطوبت به تدریج نفوذ می کند و باعث پوسیدگی پایه می شود. قبل از شستن فرش، تمام کثیفی ها، شن، الیاف سست و پشم پشمی باید با کوبیدن آرام پشت آن با عصا کوب پاک شود. شرکت های متخصص در نظافت فرش ها همچون قالیشویی شهرک غرب دارای کوبنده های مکانیزه هستند. در طول فرآیند تمیز کردن دست، اگر به طور کامل پاک نشود، کثیفی باقی مانده به یک ماده غلیظ مانند گل یا سیمان چسبنده تبدیل می شود. متعاقباً هنگام از بین بردن این کثیفی فرش سفت و زبر می شود و ممکن است عمر آن را نیز کاهش دهد.

تعمیر فرش چه زمانی باید انجام شود؟

تعمیر فرش باید بعد از شستن فرش انجام شود. از نظر بهداشتی، این فرآیند ضروری است، زیرا مرمت کننده می تواند فرش تمیز را بهتر انجام دهد، بدون اینکه خطری برای سلامتی وی ایجاد کند. وقتی فرش تمیز است، یک ذره بسیار ریز طرح و رنگ طبیعی نیز به وضوح روی سطح ظاهر می شود. فرش های کوچک را هرگز نباید در ماشین لباسشویی تمیز کنید. مواد شوینده، دمای آب، حرکت و فشار دادن به احتمال زیاد ممکن است الیاف را خراب کند. پشم فرش سفت می شود. بسیاری از فرش ها هنگام تمیز کردن در ماشین لباسشویی تکه تکه شده اند. فرش ها را فقط باید در شرکت های تخصصی قالیشویی حرفه ای همچون شرکت قالیشویی شهرک غرب شست و شو داد و هرگز در خشک شویی ها نشست. محلول استفاده شده توسط خشکشویی ها پشم، تار و پود را خراب می کند.

نحوه مقابله با پروانه های درون تار پود فرش

“Tinea Pellionella” نام علمی پروانه ای است که پروانه ای کوچک به طول 9 تا 12 میلی متر است. پروانه ماده در دو تا سه هفته اول زندگی خود حدود صد تخم بین چین های فرش و سایر منسوجات پشمی می گذارد. در یکی از مراحل رشد، تخم پروانه به لارو تبدیل می شود. این لاروها با بافتن تار روی پشم و ایجاد تونل در داخل الیاف باعث آسیب به الیاف فرش می شوند.برای محافظت از فرش در برابر آسیب شب پره ها، از دافع شب پره سازگار موجود در بازار محلی استفاده کنید. هنگام نگهداری فرش، آن را تمیز و شسته و از آن محافظت کنید. یکی دیگر از راه‌های مبارزه با شب پره، اسپری مکرر جلو و پشت فرش با کپسول‌های ضد شب پره حاوی بخار حشره‌کش است.

سوالات متداول درباره قالیشویی شهرک غرب

برای شستن تمیز فرش در خانه چه نکاتی راباید درنظر بگیریم؟

استفاده از مواد شوینده با کیفیت ، همچنین برای جلوگیری از پخش شدن رنگ فرش نیز می توانید از مقداری سرکه در محلول خود استفاده کنید. تمیزی برابر با حفظ زیبایی خود فرش مهمترین نکته قابل توجه می باشد.

شرکت قالیشویی شهرک غرب علاوه بر شستشوی فرش خدمات لکه برداری ، رنگبرداری را هم انجام میدهد؟

بله . قالیشویی شهرک غرب آماده ارائه خدمات ریشه کشی ، دارکشی ، رنگ برداری و… را به شما عزیزان می باشد.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.