پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

هندوانه یکی از میوه های لذیذی است که هیچ چیز مانند آن در گرمای تابستان تشنگی و گرمای بدن را رفع نمی کند، اما در زمستان و شب یلدا نیز هواداران زیادی دارد. فرقی نمی کند در چه فصلی از سال هندوانه می خورید، با این حال، نقطه ضعف این میوه آبدار و خوشمزه، چکیدن و لکه دار شدن فرش شماست. پس چه در حال بریدن و طراحی هندوانه برای شب یلدا باشید، بهتر است یاد بگیرید چگونه لکه هندوانه را از روی فرش خود پاک کنید.

نحوه پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

برای پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش در منزل باید مراحل زیر به ترتیب طی شوند تا اثری از لکه روی فرشتان باقی نماند.

مقدار اضافی هندوانه را از روی فرش بردارید

اول با برداشتن تکه های جامد هندوانه از فرش شروع کنید. برای این منظور می توانید از یک قاشق یا لبه های کناری یک چاقوی بی رنگ یا حتی یک قاشق پلاستیکی استفاده کنید.

مایعات را جذب کنید

بعد از اینکه هندوانه های جامد را از روی فرش جدا کردید، سعی کنید مایع را از فرش خارج کنید. برای این منظور می توانید از یک پارچه نخی سفید یا یک دستمال کاغذی سفید استفاده کنید. تا حد امکان مایع را از الیاف فرش خارج کنید. هر چه هندوانه مایع و جامد بیشتری از روی فرش بردارید، تمیز کردن فرش راحت‌تر خواهد بود و احتمال اینکه لکه صورتی روی فرش باقی بماند، کمتر می‌شود.

پاک کردن قهوه از روی فرش از دیگر مقالات سایت قالیشویی آریا غرب می باشد که در آن به روش های پاک کردن لکه قهوه و نسکافه پرداخته ایم. پیشنهاد می کنیم این مقاله مفید را نیز جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

یک محلول پاک کننده دستی آماده کنید

2قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با 2 فنجان آب گرم در یک کاسه مخلوط کنید. اگر از نوع الیاف فرش خود مطمئن نیستید یا برای اولین بار است که می خواهید از مواد شوینده روی فرش خود به کار گیرید، بهتر است از مواد شوینده را در قسمتی از فرش امتحان کنید که از دید آن خارج است. همچنین می توانید از خدمات قالیشویی معتبر و سایت آریا غرب مجاز کمک بگیرید.

روش های پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش
روش های پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

محلول آماده شده را روی لکه هندوانه بزنید

محلول را خوب هم بزنید. می توانید مخلوط آماده شده را در یک بطری اسپری بریزید و روی محل لکه دار اسپری کنید. همچنین می توانید یک پارچه سفید تمیز، اسفنج یا برس نرم را در محلول مهیا شده فرو کنید. سپس پاک کن را از لبه بیرونی لکه به سمت مرکز لکه دنبال کنید. آغاز فرآیند تمیز کردن از بیرون به داخل از پخش شدن لکه پیشگیری می کند. سپس یک حوله خشک بردارید و سعی کنید با جذب محلول و هندوانه آن را از روی فرش جدا کنید. این مرحله را چندین بار تکرار کنید و هر بار از قسمت تمیز پارچه استفاده کنید تا لکه وخیم تر نشود.

قالیشویی پاسداران زیر نظر کارخانه قالیشویی آریا غرب ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی و رفوگری با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت در منطقه پاسداران می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی پاسداران با کارخانه قالیشویی آریا غرب در تماس باشید.

محل لکه شده را شستشو دهید

اگر لکه از بین رفت، کار را با فرو بردن یک پارچه سفید تمیز در آب ساده به پایان برسانید. این کار باعث شستشوی لکه می شود. توجه داشته باشید که در این مرحله اگر پس از تمیز کردن الیاف، دستمال سفره شما همچنان رنگ هندوانه ای به خود گرفت، مرحله 4 را دوباره تکرار کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که رنگ دیگری به دستمال تمیز شما منتقل نشود.

خشک کنید

در پایان محل را با یک حوله یا پارچه تمیز خشک کنید. پس از جذب حداکثر مایعات، اجازه دهید قسمت تمیز شده فرش به دور از حرارت مستقیم در هوا خشک شود.

جاروبرقی بکشید

پس از پایان کار می توانید با جاروبرقی الیاف بلند شده فرش را بازیابی کنید. با این کار الیاف به حالت اولیه خود باز می گردند و حالت خفته به خود نمی گیرند. اگر پس از خشک شدن محل، لکه صورتی هندوانه همچنان روی فرش نمایان است، می توانید از خدمات قالیشویی آریا غرب استفاده کنید.

به وجود آمدن بعضی از لکه ها مانند چسبیدن آدامس روی فرش و مبل ممکن است کلافه کننده باشد. روش های پاک کردن لکه آدامس از روی فرش از مقالات کاربردی و مفید سایت قالیشویی آریا غرب می باشد که توصیه می کنیم این مقاله مفید را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

نکات مهم برای پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

مواظب باشید هنگام پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش از آب یا مواد شوینده زیاد به کار نبرید. هندوانه خود یکی از میوه های آبدار است. هنگامی که از آب زیادی برای تمیز کردن استفاده می کنید، احیانا فرش را اشباع می کنید. این کار باعث بخش شدن لکه روی فرش می شود. همچنین دقت کنید که اگر فرش شما قدیمی است یا الیاف ابریشمی دارد، بهتر است از سایت آریا غرب یا قالیشویی حرفه ای کمک بگیرید تا لکه هندوانه را از روی آن پاک کنید.

چه ماده ای برای تمیز کردن لکه هندوانه مناسب تر است؟

برای از بین بردن صحیح لکه ناشی از ریختن هندوانه روی فرش، نیازی به شستشوی کامل فرش نیست. فقط باید آن نقطه را به سرعت تمیز کنید و از مواد مناسب برای این کار استفاده کنید. استفاده از مایع ظرفشویی و آب به عنوان مخلوط بسیار خوب عمل می کند. می توانید این را با امتحان کردن مقدار کمی از این ماده روی قسمتی از فرش که کمتر قابل مشاهده است و سپس در محل اصلی، استفاده کنید تا اثر لکه روی فرش باقی نماند.

نحوه پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش
نحوه پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

اگر رنگ هندوانه بیش از حد است و رنگ فرش شما هم روشن است، می توانید کمی سرکه سفید به این مخلوط اضافه کنید تا قدرت پاک کنندگی آن افزایش یابد. تهیه این محلول در هر خانه ای امکان پذیر است و مواد مورد نیاز برای ساخت آن همیشه در دسترس است. بهتر است از همان لحظات اول شروع به نظافت کنید تا اثر لکه روی فرش باقی نماند.

در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در ستارخان با کارخانه قالیشویی آریا غرب در تماس باشید. کارخانه قالیشویی آریا غرب بهترین قالیشویی در ستارخان می باشد. برای دریافت خدمات و کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه قالیشویی آریا غرب تماس بگیرید.

آیا استفاده از محلول تمیز کننده به تنهایی کافی است؟

دقت داشته باشید که استفاده از محلول پاک کننده آخرین مرحله نیست و پس از مدت کوتاهی باید محل لک شده را با آب تمیز کنید. شستشوی فرش با آب مجددا با دستمال پارچه ای انجام میشود و باید مراقب باشید که آب زیادی روی فرش نریزید؛ زیرا الیاف فرش را پر از مایع کرده و رنگ هندوانه را در آن قسمت پخش می کند.

بعد از اینکه مواد شوینده را با آب تمیز کردید، محل را تا حد امکان با حوله خشک کنید و سپس بدون استفاده از وسایل گرمایشی و با کمک هوا، بگذارید تا خوب خشک شود. در آخر با جارو کشیدن فرش شکل الیاف مانند قبل میشود و تفاوتی بین آن قسمت با سایر قسمت ها مشاهده نمی کنید.

در بسیاری از موارد مجال یا امکان کافی برای پاکسازی لکه هندوانه از روی فرش وجود ندارد و لکه به وجود آمده خشک می شود. برای اینکه لکه به درستی پاک شود بهتر است به قالیشویی یا سایت آریا غرب مجاز مراجعه کنید و درخواست کنید که همراه با شستشوی فرش این لکه را نیز پاک کنند. از توجه شما سپاسگزاریم.

بهترین روش برای پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش چیست؟

در این مقاله از سایت قالیشویی آریا غرب به بررسی روش های پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش و بهترین محلول های شوینده می پردازیم با ما همراه باشید.

از چه ماده ای برای تمیز کردن لکه هندوانه استفاده کنیم؟

برای از بین بردن صحیح لکه ناشی از ریختن هندوانه روی فرش، نیازی به شستشوی کامل فرش نیست. برای خواندن ادامه مطلب این مقاله را مطالعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
پیمایش به بالا