قالیشویی گیشا ، فرش یکی از موثرترین عناصر در فضای خانه است. از آنجایی که ظاهر خانه ها را فرش تعیین می کند، باید در نگهداری آن کوشا باشید. امروزه دیگر فرش ها مانند گذشته در خانه شسته نمی شوند. در عوض، آنها را به یک شرکت قالیشویی بسپارید تا عمر فرش شما افزایش یابد.
قالیشویی گیشا یکی از بهترین قالیشویی های کشور است که از بهترین و به روزترین روش ها برای شستشوی فرش شما استفاده می کند. در این مقاله سعی داریم مراحل شستشوی فرش در قالیشویی را برای شما شرح دهیم تا بدانید فرش شما پس از حمل با چه فرآیندهایی شسته می شود. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین قالیشویی کشور را به شما معرفی کنیم.

نحوه شسستن قالی

استفاده از فرش و قالی از دیرباز در خانه های ایرانی جایگاه ویژه ای داشته است. فرش به خصوص اگر دستبافت باشد از ارزش فرهنگی و اقتصادی بالایی برخوردار است و به همین دلیل شستشوی آن باید اصولی باشد. امروزه صنعت قالیشویی پیشرفت خوبی داشته است و استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته نه تنها می تواند فرش را تمیز کند بلکه استحکام، رنگ و بافت آن را نیز حفظ کند. فرآیند شستشوی فرش و موکت چند مرحله اساسی دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم. در قالیشویی فرش و موکت باید طبق مراحلی انجام گیرد، که در صورت انجام صحیح و اصولی باعث نظافت فرش به بهترین شکل ممکن می‌شود.

نکات قابل توجه در شستن فرش

اولین گام در فرآیند شستشوی فرش و موکت، زدودن گرد و غبار و به عبارتی گردگیری آنهاست. فرش ها صرف نظر از دستباف یا ماشینی بودن، به مرور زمان گرد و غبار زیادی را به خود جذب می کنند که باید قبل از شست و شو آن را از بین ببرید. در قالیشویی گیشا از غبارگیرهای مخصوص این کار استفاده می شود. بعد از این مرحله نوبت به شستشوی فرش با مواد شوینده می رسد. استفاده از مواد شوینده مناسب برای فرش و موکت نکته ای است که در این مرحله باید مورد توجه قرار گیرد. این کار در قالیشویی گیشا با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام می شود تا آسیب به بافت فرش و موکت به حداقل برسد.

آبکشی و آبگیری فرش و موکت مرحله ای است که پس از شستشو با مواد شوینده باید انجام شود. شستشو با فشار آب در چند مرحله انجام می شود و سپس نوبت به آبگیری می رسد. آبگیری فرش با استفاده از دستگاه های استوانه ای مخصوص در قالیشویی انجام می شود. پس از شستشو و آبگیری، نوبت به خشک کردن فرش می رسد. اگر این قسمت از کار به خوبی انجام نشود ممکن است باعث ایجاد بوی نامطبوع و حتی پوسیدگی در بافت فرش و موکت شود. بهترین روش برای خشک کردن فرش استفاده از نور طبیعی خورشید است. اما در قالیشویی از گلخانه برای این کار استفاده می شود که علاوه بر خشک شدن کامل فرش تاثیر منفی بر کیفیت آن ندارد. قالیشویی گیشا این فرآیندها را به طور مرتب انجام می دهد و می تواند فرش ها را به بهترین شکل شستشو دهد.

چرا شستشوی فرش در قالیشویی گیشا مقرون به صرفه است؟

زیرا علاوه بر کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان، کمک بزرگی در حفظ منابع محدود آب شیرین میکنید. و دیگر نیازی به پرداخت هزینه آب و مواد شوینده ندارید. و در نهایت جایی برای خشک شدن ندارید و در نهایت پس از خشک شدن و خستگی کلی آنچه می خواستید انجام نشد و فرش خوب تمیز نشد و ریشه فرش و وسط فرش خوب پاک نشده است. البته اعتماد به تمام قالیشویی ها قطعا اشتباه است. اما نکته مهمتر این است که امروزه به دلیل محدودیت های زندگی شهری و آپارتمان نشینی، زمان و فضای کافی برای شستشوی فرش در منزل برای اکثر افراد وجود ندارد. بنابراین، آنها فقط به عنوان آخرین راه حل به این کار متوسل می شوند. یعنی شستن قالی بوسیله شرکت قالیشویی گیشا. مخصوصا اینکه یکی از سنت های ما ایرانی ها خانه تکانی شب عید است.
یکی از مهم ترین مواردی که مراقبت از فرش های دستبافت را حساس تر می کند، استفاده از ابریشم در بسیاری از این فرش هاست. قالیچه های گل ابریشم، ابریشم بافته ها و تمام فرش های ابریشمی نیز نیاز به مراقبت بیشتری دارند. زیرا وجود نخ ابریشم با ارزش نیز این فرش ها را در برابر آسیب حساس تر می کند. تصمیم به شستشوی فرش دستباف به ویژه فرش ابریشم باید با دقت و ظرافت بیشتری در دستور کار قرار گیرد. همچنین از مواد شوینده ای استفاده کنید که به بافت این فرش های ارزشمند آسیبی وارد نشود. همچنین، دمای آب مصرفی در شستشوی این فرش ها باید بر اساس اصول تعیین شود. این کار از بافت و رنگ فرش محافظت می کند.

نحوه شستن فرش ماشینی

فرش پس از گردگیری با آب زیادی خیس شده و وارد ماشین لباسشویی اتوماتیک می شود. این دستگاه طبق برنامه فرش را شستشو و آبکشی می کند. فرش ماشینی به دلیل داشتن مواد مصنوعی و پلاستیکی زود کثیف و خراب میشود. اکثر فرش های دستباف گرد و غبار را جذب می کنند و نیاز به تمیز کردن تخصصی دارند. شستن فرش ها بسته به جنس مورد استفاده دارای انواعی مانند پشم، کرکی، ابریشم و اکریلیک می باشند.

شرکت قالیشویی گیشا

یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید فرش‌ها را تمیز کنید و سخت‌ترین لکه‌ها را از روی آن پاک کنید. شستن فرش از طریق یکی از شرکت‌های قالیشویی است که آن را در همان مکان می‌شوید.این شرکت با انجام کار شستشوی فرش در محل یا در شرکت و زدودن لکه از روی آن این خدمات را ارائه می دهد. قالیشویی گیشا دارای تجهیزات و لوازمی است که برای استخراج انواع کثیفی، گرد و غبار و لکه از فرش استفاده می شود. این شرکت همچنین با استفاده از دستگاه های وکیوم که فرش ها را خشک می کنند، خدمات خشک کن را ارائه می دهد.

اگر مایل به شستشوی فرش در منزل یا در شرکت هستید، می توانید از طریق با شماره زیر تماس بگیرید و کارکنان ما در سریع ترین زمان ممکن به منزل شما مراجعه کرده و فرش شما را حمل و آنرا شستشو میدهند.همچنین می توانید نمونه کارهای مختلف قالیشویی گیشا را در اینجا مشاهده کنید.

سوالات متداول

چه تفاوتی میان فرش های ماشینی و دستباف وجود دارد؟

فرش های دستباف از آنجایی که گرد و غبار را جذب می کنند نیاز به شستشوی تخصصی دارد . در مقابل فرش های ماشینی چون از مواد مصنوعی و پلاستیکی بافته می شود خیلی زود کثیف و خراب می شود. درنتیجه شستشوی فرش ها بسته به نوع و جنس آن دارد.

چرا فرش خود را برای شستشو به قالیشویی گیشا بدهیم ؟

شرکت های قالیشویی مانند قالیشویی گیشا با درنظر گرفتن نوع جنس فرش و با استفاده از مواد مناسب و بدون آسیب دیدن فرش ، آن را شسته و تحیل می دهند. و همچنین کادر این شرکت قالیشویی علم و تجربه لازم رابرای انجام اینکاردارند.

دسته‌ها: مقالات

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.