قالیشویی در همت غرب

قالیشویی در همت غرب

قالیشویی همت غرب

فرش ها به جز پوشاندن کف ساختمان جنبه تزیینی هم دارند همه فرش ها چه ماشینی و چه دستباف تنوع زیادی دارند که از نظر جنس،رنگ کیفیت،ظرافت ،طرح و سبک محلی به انواع مختلفی تقسیم میشوند در این مقاله سعی داریم شما را با انواع فرش آشنا کنیم.

آشنایی با انواع فرش در قالیشویی همت غرب

  • از نظر سبک محلی به فرش های شهری ، روستایی،عشایری تقسیم میشوند.
  • از نظر جنس فرش به فرش پشمی ،فرش تمام پشم،چله پشم، ابریشمی،تمام ابریشمی و زربافت تقسیم میشوند.چله پشم در چله های آن پشم ، ابریشمی به گل ابریشم و زمینه ابریشم ،زرباف که از طلا ونقره در تارو پود آن استفاده میشود.
  •  از نظر شکل هندسی درشکل های گسترده ای به صورت مستطیل ،مربع، دایره ،بیضی، کروی شکل ،گلابدان،،کوزه،گلدان، سماور،کره جهان و… بافته می شوند.
  • از نظر اندازه در اندازه های مختلف و با نام مشخصی بافته میشوند .
  • از نظر هنری فرش های طرح برجسته را جایگاه ویژه ای دارند فرش های طرح برجسته دارای سطوح و برجستگی های خاص در طرح و نقش های بکار رفته می باشند.

قالیشویی در تجریش زیر نظر کارخانه قالیشویی آریا غرب می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

پادری

این نوع از فرش ها معمولا برای جلوی در به منظور گرفتن گرد وخاک برای جلوگیری از ورود به محیط داخل استفاده میشود در اندازه های کوچک 40*30 سانتی متری  و اغلب در مناطق کرمان و سراب بافته میشوند.

قالی

قالی ها مشهورترین دستباف های ایران هستند که در اندازه های متفاوت  2*3 ، 4*3، 6*4، 4*7 مترمربع و یا بیشتر بافته میشوند.بنا بر روایات تاریخی نقش های طرح برجسته زر بافت از معروفترین فرش های ایرانی در زمان ساسانیان است.

قالیشویی در فرمانیه یکی از شعب کارخانه قالیشویی آریا غرب می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در فرمانیه با ما در ارتباط باشید.

قالیچه

قالیچه کوچکتر از قالی و در اندازه های متغییر بافته شده همچنین شایان ذکر است که این نوع بسیار معمول و شناخته شده می باشد.از قالیچه های معروف ایران میتوان قالیچه بلوچی، قالیچه ابریشم قم، قالیچه ابریشم ساروق ، قالیچه بختیاری ، قالیچه افشار ، قالیچه بخارایی ، قالیچه تیموری، قالیچه زنجان ، قالیچه زابل، قالیچه سنندج ، قالیچه لری، قالیچه کردی نام برد . که اکثرا در ابعاد 1*2، 1.50*1، 1.80*2و ابعادی مختلفت بافته می شود.

خدمات قالیشویی در همت غرب
خدمات قالیشویی در همت غرب

 کناره یا همان سر انداز

از کناره ها برای فضا هایی خالی استفاده میشود اکثرا با سایز های سفارشی در عرض و طول متفاوت بافته میشوند.

کارخانه قالیشویی آریا غرب بهترین قالیشویی در یوسف آباد می باشد. جهت دریافت خدمات قالیشویی در یوسف آباد با ما تماس بگیرید.

پشتی های سنتی

این پشتی ها از قدیم الایام  درخانه های ایران استفاده وبه شکل مربع  تولید شده و از آن به عنوان وسیله ای  برای آسایش و راحتی استفاده میشود که امروزه بیشتر در رستوران های سنتی ،سفره خانه های سنتی کاربرد دارد.معمولا در اندازه 100*80اما در مناطق مختلف در سایز هایی میپسندند تولید میشوند.

گلیم فرش

گلیم فرش نوعی بافتنی که در تارو پودش از پشم معمولا حیوانات اهلی مثل بز استفاده شده وهمچنین خصوصیت پرزهای کوتاه درآن نوعی فرش سبک از آن ساخته که می توان در مکان هایی که رفت و آمد زیاد وجو دارد و نظافت در آن مکان به صورت  دایمی بوده استفاده میشود پس در نتیجه در به عنوان فرش آشپزخانه بهترین انتخاب میباشد و در این حال که از طرح های ساده ای که در ان به کار برده شده زیبایی منحصر به فردی دارد. حال به انواع گلیم فرش میپردازیم تا طرح ها و انواع ان بیشتر آشنا شوید و مطابق با دکوراسیون انتخابی همتا و بینظیر داشته باشید.

جهت دریافت خدمات قالیشویی در ولنجک با کارخانه قالیشویی آریا غرب در تماس باشید. کارخانه قالیشویی آریا غرب در محدوده ولنجک خدمات رسانی دارد.

گلیم فرش از نظر منطقه ای به انواع مختلفی تقسیم شده

گلیم قشقایی

معروف ترین نوع گلیم در ایران است ویژگی وخصوصیات خودش را دارد که از جمله ویژگی ها و مشخصات گلیم قشقایی طرح های هندسی منحصر به فرد ،ظرافت پشم، قدرت درخشندگی ، استفاده از طرح های حیوانات اشاره میشود.

گلیم شاهسونی

این نوع گلیم ظریف ترین نوع گلیم به شمار می آید شاخص ترین وِیژگی های آن میتوان به طراح های حیوانی و استفاده از نگاره های بزرگ و برجسته اشاره کنیم.

برای دریافت خدمات قالیشویی در نیاوران با کارخانه قالیشویی آریا غرب تماس بگیرید. کارخانه قالیشویی آریا غرب ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در نیاوران می باشد.

گلیم هرسین

یکی از مراکز اصلی بافت گلیم ایران شهر هرسین واقع در کرمانشاه است که ویژگی های بارز آن   

  • بیشترین انعطاف را دارد.                                    
  • از رنگ های خاکستری ،سبز،سفید،قرمز،بنفش ،سرخابی به کار گرفته شده است.
  • پر بودن حاشیه ها.
  • زمینه با طرح متنوع.
گلیم بلوچ

این نوع گلیم سرشار از طرح های راه راه که مقصود از این طرح ها نشان دادن آرزوی مردم این منطقه با توجه به شرایط آب و هوایی در مناطق بلوچ است از ویژگی های این گلیم ترکیب رنگ های تیره با رنگ های شاد است.

در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در دروس با کارخانه قالیشویی آریا غرب در تماس باشید. کارخانه قالیشویی آریا غرب در منطقه دروس خدمات رسانی می کند.

گلیم فارس

این نوع گلیم ها هم مثل گلیم های قشقایی در مناطق استان فارس بافته میشوند گلیم خمسه یا همان فارس برگرفته از از 5 قوم (2 قوم ترک2 قوم عرب و 1 قوم فارس ) است از ویژگی های آن ها استفاده بیشتر از رنگ های تیره و اشکال لوزی های در هم  به کار رفته است.

جاجیم

یکی دیگر از صنایع دستی رایج در ایران جاجیم بافی است که در آن ها از نخ های ضخیم استفاده شده  در قدیم از جاجیم برای برای کولله پشتی ، رختخواب پیچ ، روی کرسی و رختخواب استفاده می شدن اما امروزه به صورت ماشینی بافته می شوند . از ویژگی های ان به صورت راه راه شبیه به رنگین ها  طولی بافته شده . جاجیم در مناطق مختلف به نام های مختلفی مثل ماشته بافی، ساچیم بافی، موج  بافی شناخته شده اند.

قالیشویی در سعادت آباد ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در کارخانه قالیشویی آریا غرب می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی با ما در تماس باشید.

گبه

به نوعی زیر انداز اصیل و سنتی در ایران گبه گفته میشود که دارای قدمتی دیرینه است در بافت آن از نخ های ضخیم و پشم استفاده میشود که دلیل سنگینی وزن آن ها همین باشد امروزه گبه بافی به عنوان شغلی برای خانم های خانه دارمرسوم است.طرح های طرح شیر ،طرح خشتی ،طرح حوض ،طرح گل ،طرح ایلیاتی و… به کاررفته واز آن ها برای تزیین دکوراسیون  استفاده شده طرفداران زیادی دارند.

تابلو فرش

تابلو فرش یکی از مهمترین وسایلی است که در طراحی دکوراسیون مدرن کاربرد زیادی دارد که در سایز های 50*35سانتی  متر تا 2 مترساخته میشوند از جهت طرح و نقوش طیف وسیعی از جمله طرح های سنتی ،مدرن، فانتزی و همچنین الهام گرفته از طبیعت و چهره های سرشناس که میتوانید به عنوان کادو یا قدردانی از عزیزانتان تابلو فرش ها را با سفارش طرح های شیک و زیبا هدیه بدهید .

برای دریافت خدمات قالیشویی در ستارخان با کارخانه قالیشویی آریا غرب در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی آریا غرب بهترین قالیشویی در ستارخان می باشد.

هزینه قالیشویی در همت غرب
هزینه قالیشویی در همت غرب

خدمات قالیشویی همت غرب

در این مقاله با معرفی انواع فرش از نظر اندازه ، هندسی ،جنس و ظرافت آن ها بررسی نمودیم و با بیان ویژگی و خصوصیات آن ها تفاوت ان هارا بیان کردیم شما کاربران محترم علاقمند به چیدمانی سنتی باشید با خواندن این محتوا دایره گسترده شما برای خرید یک نوع فرش زیبا سنتی برای تکمیل دکوراسیون منزل را کاهش دادیم با انتخابی اگاهانه و طبق سلیقه خودتون چیدمانی دلنشین داشته باشید امیدواریم این محتوا مفید واقع شده باشد.

جهت دریافت خدمات قالیشویی در شهران با کارخانه قالیشویی آریا غرب در تماس باشید. کارخانه قالیشویی آریا غرب ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در شهران می باشد.

قیمت قالیشویی در همت غرب

قالیشویی آریا غرب همواره در تلاش بوده تا رضایت همشهریان گرامی را جلب نماید. این مجموعه با دستگاه های تمام اتوماتیک و پرسنل حرفه ای آماده ارائه انواع خدمات قالیشویی٬ شستشوی مبل٬ رفو و ترمیم فرش و … در تمام نقاط تهران می باشد. لازم به ذکر است که تمام نکات بهداشتی و مراقبت های لازم در دوره بیماری کرونا توسط پرسنل این مجموعه رعایت می شود. برای اطلاع از قیمت های قالیشویی همت غرب با ما تماس بگیرید.

قیمت قالیشویی در همت غرب چقدر می باشد؟

برای اطلاع از قیمت قالیشویی در همت غرب با کارخانه قالیشویی آریا غرب در تماس باشید.

بهترین قالیشویی در همت غرب کدام قالیشویی می باشد؟

کارخانه قالیشویی آریا غرب بهترین قالیشویی در همت غرب می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
پیمایش به بالا