قالیشویی خوب در تهران

منتشرشده توسط bordbar در تاریخ

قالیشویی خوب در تهران

قالیشویی خوب تهران

قالیشویی خوب در تهران یکی از موضوعاتی است که اکثر ما برای پیدا کردن آن تلاش زیادی میکنیم. قالیشویی خوب باید دارای ویژگی های بارز و برتری نسبت به سایر قالیشویی هایی باشد. یک قالیشویی خوب باید دارای ویژگی هایی همچون داشتن دستگاهای بروز و استفاده از مواد شوینده استاندارد برای شستن فرش ها باشد.

قالیشویی خوب تهران در تهران

امروزه قالیشویی هایی زیادی هستند که با استفاده از روش های غیر اصولی و غیر استاندارد اقدام به شستن فرش ها میکنند که سبب آسیب زدن به بافت و رنگ فرش میشوند. بنابراین شما باید بدنبال یک قالیشویی خوب در تهران همچون قالیشویی آریا غرب بگردید. این شرکت با استفاده از دستگاه های قالیشویی اتوماتیک و مواد پاک کننده مناسب جنس فرش شما اقدام به شستشوی فرش های کثیف شما میکند. احتمال زیاد برای شما این مشکل پیش آمده است که برخی مواقع با ریخته شدن مایعاتی بر روی فرش باعث مرطوب شدن فرش و بعد از مدنی بوی رطوبت از آن آمده است.

چگونه بوی رطوبت را از فرش پاک کنیم و آن را به درستی خشک کنیم؟

گاهی ممکن است فرش توسط مایعات مختلف مرطوب شود. در این صورت ممکن است بوی کپک زدگی ایجاد کند که برای اعضای خانواده ناخوشایند باشد، در حالی که فرش مرطوب به دلیل تجمع قارچ ها، هوای داخل خانه را با اسپورهای کپک آلوده می کند. در مقاله حاضر سعی شده است راهکارهای موثری برای از بین بردن بوی رطوبت از فرش ارائه شود.

قالیشویی خوب در تهران
قالیشویی خوب در تهران

چه چیزی باعث مرطوب شدن فرش می شود؟

ساختار فرش از چندین لایه مختلف تشکیل شده است و نفوذ مایعات مختلف به لایه ها و بافت فرش منجر به تجمع میکروب ها و آلودگی ها می شود. اگر این رطوبت به سرعت از بین نرود، در نهایت بوی ناخوشایندی ایجاد می کند. دلایل مختلفی مانند رطوبت هوا، نفوذ نم و رطوبت از کف و ریختن انواع مایعات باعث مرطوب شدن فرش می شود.

لازم به ذکر است که محلی که رطوبت در آن نفوذ کرده است باید بلافاصله خشک شود تا به بافت فرش آسیبی وارد نشود. اگر فرش برای مدت طولانی خیس و نم دار بماند، علاوه بر بوی نامطبوع، پوسیدگی، از هم پاشیدگی و آسیب به ساختار فرش رخ می دهد که ضمانت ندارد و خسارات مالی زیادی را به دنبال دارد.

چگونه رطوبت و بوی آن را از فرش پاک کنیم؟

اگر رطوبت به فرش نفوذ کرد، اولین و مهمترین مرحله تبخیر رطوبت با استفاده از وسایلی مانند سشوار یا قرار دادن فرش در زیر نور آفتاب است تا کاملا خشک شود. راه دیگر این است که فرش را در جای مناسبی در فضای باز و روی سطح صاف قرار دهید تا جریان هوای آزاد خشک شود و یا در صورت عدم امکان می توان پنجره اتاق را باز گذاشت تا جریان هوا جریان یابد.

قارچ ها و کپک ها با نفوذ رطوبت یا ریختن مایعات مختلف روی فرش شروع به رشد می کنند. با فعالیت و رشد قارچ ها و کپک ها در بافت فرش بوی نامطبوع کپک زده تولید می شود که آزاردهنده است. چندین راه آسان و کاربردی برای از بین بردن این بوی نامطبوع وجود دارد. با قالیشویی آریا غرب همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز این روش ها را به دست آورید.

  • بی کربنات سدیم یا جوش شیرین کاربردهای زیادی دارد که یکی از آنها رفع بوی نم و رطوبت است. مقدار کافی جوش شیرین را روی ناحیه آسیب دیده بپاشید و چند ساعت صبر کنید (توصیه می‌شود اجازه دهید جوش شیرین به مدت 24 ساعت بماند تا تاثیر بهتری داشته باشد). سپس می توانید از جاروبرقی برای جمع آوری جوش شیرین از روی فرش استفاده کنید. این کار را به آرامی انجام دهید تا زمانی که جوش شیرین کاملاً پاک شود.
  • همانطور که گفته شد تجمع و رشد قارچ ها در فرش نمناک باعث ایجاد بوی نامطبوع و کپک زدگی می شود که باید از بین برود. آهک می تواند قارچ ها را از بین ببرد و به بافت فرش آسیبی وارد نمی کند. برای این کار، آهک را برش بزنید، برش ها را روی قسمت مرطوب فرش قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید تا تاثیر بگذارد. سپس برش های آهک را از روی فرش جدا کرده و با جارو برقی تمیز کنید. همچنین می توانید محلول آهک و آب ولرم را روی قسمت مرطوب اسپری کنید و بگذارید کاملا خشک شود. می توانید این کار را چندین بار تکرار کنید و سپس با جاروبرقی تمیز کنید.
  • سرکه سفید در از بین بردن بوی رطوبت از فرش و از بین بردن قارچ های رشد یافته در قسمت مرطوب فرش نیز موثر است. برای این کار کمی سرکه سفید را با آب ولرم و کمی شامپو فرش مخلوط کنید. مقدار کمی از این محلول را روی قسمت مرطوب اسپری کنید. اجازه دهید محلول حدود 30 دقیقه بماند تا اثر کند و خشک شود و سپس با جاروبرقی تمیز کنید. اگر بوی نامطبوع همچنان مشکل ساز است، این فرآیند را چندین بار تکرار کنید.
قالیشویی خوب در تهران
شستشوی فرش در قالیشویی خوب تهران

چگونه رنگ زرد فرش را بعد از شستن از بین ببریم؟

حتما برای شما هم پیش آمده که بعد از شستن فرش و خشک شدن آن کمی زرد شده است. یک ترفند ساده که می توانید برای خلاص شدن از شر این رنگ زرد استفاده کنید محلول جوش شیرین و سرکه است. می توانید این محلول را روی قسمت های مختلف زرده بریزید و با پارچه ای به شدت پاک کنید. این روش رنگ زرد فرش را به دلیل اسیدی بودن خیلی سریع از بین می برد.

در پایان لازم به ذکر است در صورتی که روش های ذکر شده بوی نامطبوع فرش نمناک را به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض رطوبت از بین نبرد، برای رفع مشکل به قالیشویی های معتبر همچون قالیشویی آریا غرب مراجعه نمایید. این شرکت ابتدا با استفاده از دستگاه های خشک کن مخصوص فرش اقدام به خشک کردن رطوبت فرش میکند. در صورتی که فرش مرطوبی دارید که بوی نامطبوعی میدهد میتوانید برای از بین بردن بوی نامطبوع آن به قالیشویی ما مراجعه کنید.

امتیاز دهید
دسته‌ها: مقالات

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *